More H H

Kısa-Öz Geçmiş     Hakan Ekinci 1990 yılında Tekirdağ ilinde doğmuş , üniversiteye kadar olan eğitimini aynı şehirde almıştır. 2008 yılında Tekirdağ Fen Lisesi'nden mezun olup , Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümüne , 2. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne başlamış ve 2013 yılında her iki üniversiteyi de bitirerek bir Mekatronik Mühendisi adayı olmuştur.

     5 yıllık üniversite hayatı boyunca boş vakitlerini savunma sporları öğrenerek , 3 boyutlu tasarımlar yaparak , basketbol oynayarak ve seyahat ederek değerlendirmiş , son yılında ise -boş vakitlerinin artması ile beraber- Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nde bir çok kursa ve kişisel gelişim seminerine katılmıştır.
Bu eğitimlerle beraber kendini PLC programlama-haberleşme (Scada-Step7-WinCC) , 3 boyutlu tasarım-analiz ve bilgisayar programlama (C#) konularında geliştirme fırsatı bulmuştur.

     Eğitim aldığı konular arasında Autocad-2012 , Solidworks-2012 , Catia v5r20 , Unigraphics NX CAD 7.5 , Temel Seviye PLC Eğitimi , İleri Seviye PLC Eğitimi , Web Sayfası Tasarımı , C# ile Nesnel Programlama , İleri Excel ve Diksiyon bulunmaktadır.

     Yandaki bilgilerde kullandığı bilgisayar programlarından kısaca bahsedilmiştir. Bunun dışında ayrıntılı 'Kısa Özgeçmişine' şuradan ulaşabilirsiniz.---->CV

  Kullandığı Cad Programları

 • SolidWorks
  AutoCAD
  Catia
  Unigraphics NX CAD

 • Kullandığı PLC Programları

 • Simatic Manager Step 7
  WinCC Flexible

 • Diğer Programlar

 • ANSYS
  Matlab
  C# Programlama Dili
  Microsoft Office
  Adobe Fireworks
  Adobe Dreamweaver